סיורי שווקים קולינריים

חיפה שלא הכרתם – סיורי שווקים קולינריים בחיפה

בשקט ובצניעות אופיינית הפכה חיפה למרכז קולינרי עשיר ומסעיר ובכל חלקי העיר ניתן להרגיש את רוחות השינוי. ההתחדשות של העיר התחתית הפכה את רחוב הנמל למתחם שוקק של מסעדות, ברים וחיי לילה, שוק תלפיות שבשכונת הדר הפך למקום הבילוי המועדף על צעירי העיר ופסטיבל "החג של החגים" בואדי ניסנאס מביא לעיר מבקרים מכל רחבי הארץ והעולם.

כמובן, שמי שמכיר את חיפה היטב יודע שהשפע הקולינרי של העיר קיים בה מדורי דורות. כיאה לעיר נמל רב תרבותית לחופי הים התיכון, חיפה תמיד נהנתה משפע של דגים טריים, ירקות רעננים וסחורה איכותית שהגיעה ישירות לשווקים המקומיים.

חובבי הקולינריה והתרבות יוכלו למצוא בחיפה את כל מה שאפשר לבקש מטיול עירוני ולהנות מסיורי שווקים קולינריים בשתי נקודות ציון משמעותיות ושונות זו מזו – שוק תלפיות ושוק ואדי ניסנאס.

דברו איתנו

052-7721102phone
במיילpencil  

למידע נוסף לחצו כאן

סיורים בואדי ניסנאס

כל הנראה, שוק ואדי ניסנאס הוא לא השוק שאתם מדמיינים לעצמכם כשאתם שומעים את המילה "שוק". בשונה משווקים אחרים בהם רחוב אחד מתמלא דוכנים צבעוניים והרוכלים מכריזים על מרכולתם בקולי קולות, שוק ואדי ניסנאס מתגלה לאיטו מבין סמטאות העיר והמוכרים הוותיקים ממתינים בצניעות ובנחת ללקוחות שיבואו לקנות את הסחורה "הכי טובה בעיר".

זהו שוק לא מתחנף שנותר כמו שהוא במשך עשרות שנים ומהווה פנינה קולינרית שאין שנייה לה בישראל. סחורות טריות מגיעות הישר מכפרי הגליל אל הדוכנים השונים בשוק וממלאות אותו בחומרי גלם נדירים באיכותם שמושכים לאזור את טובי השפים והטבחים.

השוק הוקם בשכונת הפועלים ואדי ניסנאס שבעיר התחתית של חיפה. זוהי שכונה שרוב תושביה נוצרים והיא אחת השכונות היחידות בעיר ששמרה על מאפייניה וזהותה כשכונה ערבית גם לאחר קום המדינה. בשנות ה-90 החל להתקיים בשכונה בכל חודש דצמבר פסטיבל "החג של החגים" שמהווה ביטוי לרב תרבותיות ולדו הקיום האופייניים לעיר ולשכונה.

מעבר לטעמים ולריחות, סיור בשוק ואדי ניסנאס מפגיש את המבקרים עם תרבות מקומית מכניסת אורחים ועם האנשים שחיים ונושמים את הוואדי ומהווים את הלב החי שלו. הסיור בוואדי פותח שער לתרבות קולינרית אחרת, שאינה מתאימה את עצמה לצו האופנה אלא נחה בתוך הידיעה שבסופו של דבר אוכל טוב זה אוכל טוב.

סיורי שווקים קולינריים

סיורים בשוק תלפיות

מהצד השני של החוויה הקולינרית החיפאית ניצב שוק תלפיות המתחדש. השוק הוותיק של שכונת הדר משמר עדיין את כל מאפייני השוק הקלאסיים – דוכני פירות, ירקות ומאפים מסודרים לאורך הרחוב הארוך וממלאים את האוויר בניחוחות משכרים.

אך האוכלוסייה הצעירה שהגיעה לאזור הפיחה רוח חדשה בשוק תלפיות, שהפך למוקד אמנות, תרבות וכמובן קולינריה מקומית. חלק מהמסעדות והברים הטובים ביותר בעיר מצאו את מקומם בין דוכני השוק ומהווים מוקד משיכה למקומיים ולתיירים כאחד.

השילוב בין הישן לבין החדש, בין הבייגלה הטרי במאפייה הוותיקה והבירה הקרה במבשלה המודרנית, הופך את הסיור הקולינרי בשוק תלפיות לסיור שבו כל אחד יכול למצוא את מה שהוא אוהב. מומלץ להגיע לסיור בשעות אחר הצהריים כדי לחוות את המעבר בין שני העולמות ולחוות את כל מה שיש לשוק להציע.

איך להכיר את העולם הקולינרי בחיפה?

כאמור, חיפה הופכת בשנים האחרונות למתחרה אמיתית למוסדות הקולינריים של תל אביב וירושלים. האוכלוסייה המקומית הרב-תרבותית פותחת את שעריה למבקרים, כמו גם לסטודנטים ומשפחות צעירות שנמשכות לעיר שיש בה הכל – ים, הר, תרבות ורב-גוניות.

בשונה מערים אחרות, לחיפה אין מרכז אחד ולכן גם החוויות הקולינריות שהיא מציעה מפוזרות על פני אזורים שונים בעיר, שלרוב אינם נמצאים במרחק הליכה זה מזה. מי שרוצה לבקר בעיר יכול כמובן לגלות אותה בכוחות עצמו, אבל ההמלצה שלנו היא לסייר בעיר בליווי של מדריך מקומי שמכיר את סודותיה.

סיורים קולינריים מודרכים יאפשרו לכם לגלות את חיפה האמיתית, הצנועה ומכניסת האורחים. תוכלו לטעום טעמים חדשים בדוכני שוק נסתרים, לשוטט בין סמטאות עתיקות, לבקר במוסדות קולינריים אגדיים ולחזור הביתה שבעים ומרוצים.

כמובן שהסיור המודרך מציע הרבה יותר מאוכל. זוהי הזדמנות להכיר את חיפה מקרוב, ללמוד על התרבות העשירה שלה, ההיסטוריה ארוכת השנים והחיים המשותפים של תושבי העיר אותם תזכו להכיר באופן אישי ומקרוב.

אם אתם סקרנים לגלות את שפע הטעמים של חיפה, אני מציע לכם להצטרף אלי, ארז גולקו- חיפאי לוקאל פטריוט ואמן בנשמתו, לסיור שווקים קולינרי מודרך בו תוכלו לפגוש את אנשי העיר המקסימים ולטעום טעמים שמייצגים את המטבח החיפאי הייחודי. בתור בשלן וחוקר טעמים אני חי ונושם את שווקי חיפה ומשתוקק לגלות לכם את ההיסטוריה, הטעמים והקסם של המקום המיוחד הזה. מוזמנים להתקשר אלי בכל שאלה, ארז- 052-7721102

 

Shopping Cart
דילוג לתוכן