צמח לבנדר

לבנדר מלך הצמחים

לבנדר תמיד היה אחד הריחות האהובים עליי. הוא מרגיע ונעים ומחזיר אותי לבית של סבתא רבא שלי רוז'י שהייתה תופרת שקיות קטנטנות משאריות של בדים והייתה ממלא אותם בפרחי לבנדר ומניחה בארון הבגדים לריח טוב 💜לפני יומיים היינו ברמת הגולן והגענו למקום קסום. שדה לבנדר יפה ורייחני שממנו מייצרים שמן אתרי, סבונים, שקיות בד עם פרחי לבנדר, נרות ריחניים, דבש ועוד… הרגשתי שם בבית, הסתובבתי והתעופפתי לי ביחד עם הפרפרים הלבנים והצהובים שעברו מפרח לפרח.

למה דווקא לבנדר?

טעמתי מחלת דבש לבנדר מטריפה והקשבתי לסיפור של דן בעל המקום על איך הם מייצרים את השמן, מתהליך הגידול והקצירה ועד לתהליך הייבוש והכנת השמן האתרי. שלחתם לי הרבה שאלות כשהעליתי סטורי מרמת הגולן למה טוב שמן לבנדר.. אצלנו בבית הוא "מלך ארון התרופות" 👑

השם שלו מהמילה הלטינית lavare (לשטוף) כנראה מתייחס לשימוש בפרחי לבנדר ברחיצה באמבטיה לטיהור הגוף והנפש.הוא נזכר כבר מימי קדם, כשהיוונים והרומים הרבו להשתמש בו באירופה, כצמח בושם ומרפא.
הוא בטוח לשימוש בכל טווח הגילאים והוא השמן האתרי לדעתי היחיד שניתן לשימוש ישירות על העור ללא שמן נשא (שקדים, ענבים…) הלבנדר מסייע בהחלמת פצעים ובמניעת צלקות. יעיל לטיפול בכוויות, עקיצות, וחתכים.מרגיע, יעיל בטיפול בנדודי שינה ובכאבי ראש.מחזק ומעורר את המע' החיסונית ועוד….. אז קבלו ממני המלצה חמה חמה ולכל שאלה אני פה באהבה. המקום שהיינו בו נקרא אזיזו Azizo, מושב כנף ברמת הגולן.

Shopping Cart
דילוג לתוכן