צוות מנצח – פעילויות לימי גיבוש למורים

ימי גיבוש הם דרך מצוינת לבנות ולחזק את צוות ההוראה בבית הספר. אך המורים בישראל נמצאים בעומס גדול של עבודה ולכן, כל פעילות נוספת ביומן שלהם צריכה להיות בעלת ערך מוסף עבורם. פעילויות גיבוש מוצלחות למבוגרים בכלל ולצוות הוראה בפרט, עוזרות ליצור תחושת שייכות, לקדם שיתוף פעולה ותמיכה הדדית, ובכך מקדמות את צוות המורים כקבוצה וכיחידים.

על מנת לעזור לכם לתכנן יום גיבוש שהוא גם משמעותי וגם מהנה, אספנו כמה רעיונות לפעילויות שיתאימו במיוחד ליום גיבוש לצוות ההוראה בבית הספר. בהמשך המאמר תוכלו לקבל טיפים לתכנון ימי גיבוש לצוות מורים ורעיונות לפעילויות מיוחדות, משמחות ומגבשות.

 

ימי גיבוש למורים – רעיונות לפעילויות

טיפוח מערכות יחסים תומכות בין חברי וחברות צוות ההוראה היא אלמנט חשוב בבניית צוות מנצח. עבודת ההוראה אומנם נעשית באופן אינדיבידואלי במסגרת של מורה וכיתה, אך שיתופי פעולה ותקשורת טובה בין המורים הם חיוניים ליצירת מסגרת לימוד יציבה ובטוחה עבור התלמידים והתלמידות.

 

להלן כמה רעיונות לפעילויות מגבשות לצוות המורים:

  1. פעילויות שוברות קרח: מומלץ להתחיל את יום הגיבוש בפעילות שתכניס את כולם להלך הרוח הנכון ותעזור בהכרות, במיוחד אם יש חברי צוות חדשים בקבוצה. למשל אפשר להתחיל עם פעילות גיבוש למורים בצורת משחק "בינגו אנשים". על כל ריבוע בלוח הבינגו כתוב מאפיין כלשהו, כמו למשל "יש לי כלב" או "אני אוהבת שוקולד מריר", ובמהלך המשחק המורים צריכים לאתר מישהו שמתאים לקטגוריה ולסמן את שמו על הלוח עד שיהיו להם מספיק שמות ליצירת רצף בינגו. זוהי דרך מצוינת לשבור את הקרח וללמוד משהו חדש על אנשים בצוות.
  2. סדנאות גיבוש למורים: למידה של משהו במסגרת קבוצתית, בין אם מדובר ביצירת כלי חרס, בישול ארוחה הודית או בניית ספסל ישיבה, יוצרת חיבור מידי בין חברי הצוות ומעודדת שיתוף פעולה. יש שפע אפשרויות לסדנאות, חלקן מתמקדות בפתרון בעיות ומתן כלים לעבודה יעילה וחלקן מתמקדות בחוויה משותפת כיפית ומעשירה. נסו משהו שיגרום לכולם להשתתף ולנסות משהו חדש ומרגש.
  3. סיורים: חשוב מאוד לשלב ביום הצוות זמן מחוץ לכיתה, במיוחד עם מדובר ביום בו יש הרבה הרצאות ולמידה פרונטלית. יציאה לסיור מאפשרת לכולם לחלץ עצמות, לחדש כוחות וללמוד תוך כדי הליכה ופעילות גופנית. נסו לשלב לפחות סיור מודרך אחד במהלכו תגלו יחד מקום חדש, תלמדו על תרבויות שונות ועל ההיסטוריה של המקום בו אתם נמצאים.

רוצים לשלב סיור שהוא גם לימודי וגם כיפי ביום הצוות הבא שלכם? אנחנו מזמינים אתכם לסיור טעימות מודרך בשווקי האוכל של חיפה. במהלך הסיור תגלו את הסיפור שמאחורי האוכל, תפגשו את האנשים שחיים את עולם הקולינריה החיפאי וכמובן תזכו לטעום את המטעמים הטעימים ביותר בשוק.

המדריך שלכם, ארז גולקו, הוא שף וחוקר של חומרי גלם אשר מכיר כל פינה ופינה בשווקים של חיפה ובהדרכתו תוכלו לגלות אוצרות חבויים ופנינים קולינריות שקשה למצוא ללא מדריך מקומי. להזמנת סיור טעימות בשוק ואדי ניסנאס או סיור בשוק תלפיות בחיפה פנו אלינו לטלפון 052-7721102 או דרך האתר. 

 

Shopping Cart
דילוג לתוכן