סיורים בצפון הארץ: מטיילים יחד בחיפה והסביבה

צפון ישראל הוא אחד האזורים המתויירים ביותר בארץ, שמושך אליו כמויות גדולות של מטיילים בכל תקופה בשנה. הצפון משלב היסטוריה מרתקת ותרבות מגוונת, יחד עם נופים ירוקים ומרהיבים, כך שהוא מתאים לכל סגנון של טיול. מכיוון שמדובר באזור נרחב, יש בו מגוון גדול של אתרים ופעילויות, כמו גם ערים גדולות ומעניינות שכדאי לבקר בהן.

למה כדאי להזמין טיול מאורגן לצפון?

סיורים בצפון הארץ יכולים להיות עצמאיים או מאורגנים. ישנן מספר סיבות עיקריות שבגללן כדאי להזמין סיורים לקבוצות בצפון, גם למטיילים ותיקים שאוהבים טיולי בודדים.

 • איכות הטיול: בין אם מדובר בסיור ארוך בטבע או בסיור קצר בעיר, הובלתו בידי מדריך בקיא ומנוסה, תהפוך אותו למעמיק, מעניין ומהנה יותר. כך ניתן יהיה גם להגיע לאזורים מוכרים פחות, שבטיול עצמאי יתכן שהיו מתפספסים.
 • נוחות: הצטרפות לסיור מאורגן חוסכת את ההתעסקות באיסוף מידע, ניווט בשטח, הכנת לוח זמנים וכדומה. הדבר חוסך מהמשתתפים זמן ומאמץ, ומאפשר יציאה לסיור בראש שקט.
 • גיבוש וחוויה: כאשר מטיילים בקבוצה וניהול הסיור מופקד בידי המדריך, הדבר מאפשר לחוות את הטיול במלואו, להכיר את המשתתפים האחרים ולחלוק איתם רשמים וחוויות.

איך בוחרים טיול מאורגן לצפון הארץ?

לפני שמחליטים לאיזה סיור להצטרף, רצוי לוודא שהוא מתאים בדיוק לצרכים ולציפיות של המשתתפים.

 1. מסגרת תקציבית – ישנם טווחי מחירים שונים של סיורים מאורגנים לצפון, לכן חשוב לוודא שהם מתאימים למסגרת התקציב שהוגדרה מראש. במידה והסיור אינו כולל אוכל ולינה, יש להכליל גם אותם בהוצאות, יולקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות.
 2. משך הסיור – מכיוון שצפון הארץ הוא אזור גדול ומגוון, אורך הטיול הוא משמעותי. לעיתים מתאים להצטרף לסיור יומי ארוך או לטיול שכולל לינה, ולעיתים מתאים לבחור בסיור עירוני, קצר ונקודתי. סיור קצר יכול גם להשתלב בסיורים הארוכים יותר, או להיות חלק מסיור עצמאי.
 3. בחירת הנושא – קבוצה של משתתפים לרוב תהיה מגוונת בצרכים וברצונות שלה. חשוב לבחור בנושא ובפעילות שמתאימים להם מבחינת גיל, תחומי עניין, מגבלות פיזיות ועוד. אם מדובר באנשים שכבר השתתפו בסיורים בעבר, מומלץ לחפש נושא ייחודי, שיעניין את כולם.
 4. בחירת המדריך – מכיוון שהיצע הסיורים המאורגנים לצפון הוא רחב, כדאי לברר מראש את זהות המדריך, לוודא שמדובר באדם בעל ניסיון ולקרוא עליו המלצות ברשת.
 5. מיקום – בהגדרתו הכללית, צפון הארץ כולל את הגליל העליון והתחתון, את הגולן ואת הכרמל. לכל אחד מהאזורים אופי שונה וכמובן מרחק שונה מנקודת המוצא של הסיור.

טיולים מאורגנים בחיפה

בשנים האחרונות, הפכה חיפה לאחר היעדים המבוקשים ביותר לסיורים בצפון, על אף התדמית האפרורית והמשעממת שדבקה בה בעבר. הנה כמה מהסיבות בגללן כדאי להשתתף בטיול מאורגן בחיפה:

 • יעד פחות מוכר – מכיוון שסיורים לחיפה הפכו לנפוצים יותר רק בשנים האחרונות, ישראלים ותיירים רבים עדיין לא ביקרו בה ואינם מכירים אותה לעומק.
 • רב תרבותיות – העובדה שחיפה היא עיר מעורבת ורב-תרבותית, בעלת אוכלוסיה ותיקה וצעירה, אזורים היסטוריים ואזורים מתחדשים, הופכת אותה ליעד מעניין במיוחד.
 • מגוון של אטרקציות ופעילויות – בחיפה יש מגוון של אתרים תיירותיים ואזורים מעניינים שניתן לסייר בהם, החל מהשווקים השוקקים, דרך הגנים הבהאיים ועד למוזיאונים השונים.

סיורים קולינריים – להכיר את חיפה דרך הבטן

שלא במפתיע, אחד הסיורים המבוקשים ביותר בחיפה הוא סיור קולינרי טעים ומרתק באחת משכונות העיר. סיור כזה מאפשר להכיר את הסביבה ולחוות אותה באמצעות טעמים, ניחוחות ומראות, תוך כדי שיחה והיכרות עם התושבים המקומיים. הנה דוגמאות לסיורים שמומלץ להצטרף אליהם:

ואדי ניסנאס

אחד האזורים הקולינריים המעניינים והטעימים ביותר בחיפה, שניתן לקיים בו סיור פרטי או להצטרף לסיור פתוח. כדאי לבחור בסיור שכולל מפגש עם אנשי הואדי, שחולקים את העולם המרתק שלהם ומציעים ממיטב המטעמים שהם מכינים. הסיור מהווה למעשה ארוחת צהריים, שכוללת אוכל ערבי אותנטי ומיוחד. בונוס נוסף הוא האפשרות לרכוש מכל טוב השוק, כמו תבלינים, ירקות בלאדי, עשבי בר, זיתים ועוד.

שוק תלפיות

סיור בשוק תלפיות מאפשר להתרשם באופן בלתי אמצעי מהמגוון התרבותי של העיר – ישן לצד חדש, צעירים לצד ותיקים, שוק ירקות תת קרקעי לצד מסעדות שמגישות אוכל עכשווי. גם כאן אפשר לקיים מפגש עם אנשי השוק, לחוות את האווירה המיוחדת ולהכיר גם את הצד הבלייני של הסביבה. בהתאם, גם סגנון האוכל של השוק מעורב לחלוטין, וכולל מטבחים שונים, ביניהם ערבי, אסייתי, מקומי-עונתי, מרוקאי ועוד.

בת גלים

סיור ייחודי שפותח ומודרך על ידי נטאלי וארז גולקו, אנשי קולינריה ותושבי העיר. הסיור כולל ביקור במקומות העדכניים ביותר לצד מוסדות אוכל ותיקים, טעימות בלתי פוסקות וכן אירוח בבתים של בשלנים תושבי השכונה.

נטאלי וארז גולקו – סיורים מאורגנים בשווקי האוכל של חיפה

נעים להכיר, אני נטאלי אנדצויג גולקו, נטורופתית, מייעצת לתזונה נכונה ולהרגלי אכילה. ואני ארז גולקו, בשלן, חוקר של חומרי גלם, ומדריך מנוסה של סיורי אוכל בחיפה. יחד אנחנו מובילים מיזם קולינרי משותף וייחודי, ומזמינים אתכם להצטרף אלינו לביקור בלתי נשכח בעירנו הנהדרת. שלושת הסיורים בהדרכתו של ארז מתקיימים במהלך השבוע – ניתן להירשם לסיור פתוח או לתאם סיור קבוצתי פרטי. במהלך הסיורים תפגשו אנשים מרתקים, תלמדו על הרקע של האזור ותטעמו את מיטב המאכלים המקומיים – מאוכל ערבי אותנטי ומשובח, ועד מטבחים עדכניים ועכשוויים. לכל שאלה נוספת ולתיאום סיור, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 052-7721102

Shopping Cart
דילוג לתוכן