חג המולד בחיפה – ביקור בואדי ניסנאס לכבוד הכריסמס

תקופת חג המולד היא תקופה קסומה במיוחד לטייל בה, גם בישראל. על אף שהנצרות היא רק הדת השלישית בגודלה בארץ, חג המולד בישראל הוא חגיגי במיוחד בזכות המשמעות ההיסטורית והדתית של ארץ הקודש בה התרחש סיפור חג המולד. זאת הסיבה שתיירים רבים מגיעים לחוות את החג בארץ.

אבל גם לישראלים שאינם נוצרים חג המולד זאת הזדמנות מצוינת להנות מחוויות חדשות ומאירועים חגיגיים ממש כאן ליד הבית. חג המולד אינו ממוסחר בארץ כפי שהוא הפך להיות במדינות מערביות אחרות ולכן אפשר להנות מהדברים היפים והפשוטים שהחג מביא, בשילוב עם אירועי חנוכה שנחגגים באותה תקופה.

ישראלים רבים לא מכירים אירועים ופסטיבלים שקשורים לחג המולד וחבל שכך. האם ידעתם שבשכונת ואדי ניסנאס כריסמס נחגג יחד עם חגים יהודים ומוסלמים כחלק מאירועי החג של החגים בעיר? אם אתם סקרנים לדעת עוד ורוצים לתכנן את חופשת החורף הבאה שלכם, המאמר הבא הוא בשבילכם. כאן תוכלו למצוא מידע על אירועים מיוחדים לחג המולד בעיקר באזור חיפה וללמוד עוד על ואדי ניסנאס חג המולד בישראל ואירועי החג של החגים.

 

ואדי ניסנאס חיפה כריסמס ואירועי החג של החגים

שלא כמו תקופת הקיץ בה כל האתרים בארץ עמוסים לעייפה והמחירים מרקיעי שחקים, חופש בחודשי החורף מאפשר לטייל בנחת, בלי עומס ובתקציב נוח, גם למשפחה ברוכת ילדים. עם מעיל ומטריה נעים מאוד לטייל גם בדצמבר ועם קצת מזל אפשר לצאת לדרך בימים לא גשומים. 

חג המולד נחגג בחודש דצמבר, לרוב בסמוך לחג חנוכה. שני החגים מלאים באור ושמחה וממלאים את הלב באווירת החג. על אף שסממני חג המולד אינם נפוצים בארץ כמו במדינות מערביות אחרות, יש אזורים מסוימים, בעיקר אלה בהם יש קהילה נוצרית גדולה, כמו נצרת, בית לחם, חיפה וירושלים, בהם אפשר להנות מאווירת כריסמס אמיתית.

אם אתם נמצאים באזור חיפה, אין ספק שהמקום להיות בו בזמן חג המולד הוא חגיגות החג של החגים בואדי ניסנאס. הפסטיבל המסורתי שחל כל שנה בחודש דצמבר, מציין את חגיהן של שלושת הדתות הגדולות בארץ – היהדות, האיסלם והנצרות – והוא דוגמה ומופת לחיים משותפים ולכבוד ההדדי שהם חלק ממרקם החיים הייחודי של חיפה.  

חיפה היא המקום לאנשים מכל הדתות לחגוג יחד מתוך אחווה, שותפות וסבלנות כלפי האחר והשונה. זאת הסיבה שפסטיבל החג של החגים והאירועים בשכונת ואדי ניסנאס בכריסמס הם לא רק חגיגה אלא אמירה חזקה על היכולת להיות יחד בשמחה.

נכון שחיפה היא לא הראשונה שעולה במחשבה כאשר חושבים על חג המולד בארץ, ומקומות כמו נצרת והעיר העתיקה בירושלים מקבלים מקום של כבוד בראש הרשימה, אבל דווקא בגלל שחיפה היא לא היעד התיירותי הראשון הביקור בה מפתיע ומשתלם במיוחד.

הרחובות סביב המושבה הגרמנית ואזור ואדי ניסנאס מתמלאים בקישוטי חג המולד ובאורות נוצצים שמקנים לעיר התחתית של חיפה קסם חגיגי, במיוחד בימי חורף קרירים וסגריריים. שדרות בן גוריון הופכות לארץ פלאות חורפית עם קישוטים מכל האמונות והדתות שמאירים את הדרך לגנים הבהאיים שצופים מעל.

במהלך הפסטיבל מתקיימים אירועי בתים פתוחים, הופעות, תהלוכות, תערוכות ופעילויות חינוכיות להכרת תרבויות ודתות שונות. בנוסף, במהלך ימי הפסטיבל תוכלו לבקר באופן חופשי בשכונת ואדי ניסנאס ולהנות מירידי אמנות מקומיים, פעילויות מיוחדות לילדים, אומנות רחוב וכמובן, דוכני מזון מעולים.

בכל הקשור לחגיגות חג המולד ואדי ניסנאס הוא אחד האזורים המקושטים ביותר והמעניינים ביותר לביקור בחיפה. אם אתם רוצים לצאת לחוויה ייחודית של טעמים, ריחות וצבעים, צאו למסע בלתי נשכח בין סמטאותיה של שכונת ואדי ניסנאס האגדית.

בשונה משווקים אחרים בארץ, קסמו של השוק טמון בצניעות האופיינית לו ובאוצרות החבויים מעין ולכן הביקור במקום עם מדריך מקומי יכולה להפוך את כל החוויה למפגש אמיתי מרגש עם אנשי המקום והמטעמים המיוחדים שהם מביאים איתם. 

 

אחד האנשים שמכירים הכי טוב את התרבות הקולינרית של חיפה בכלל ושל ואדי ניסנאס בפרט, הוא השף ארז גולקו. ארז חי בחיפה שנים רבות ושואב השראה מהשווקים המקומיים, הסחורה הטרייה ומהאנשים היקרים שהוא פוגש בדרך. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לארז לסיור חגיגי בשוק ואדי ניסנאס ובאזורים הסמוכים לו. התקשרו לטלפון 052-7721102 או שילחו פנייה דרך האתר.

 

Shopping Cart
דילוג לתוכן