החג של החגים בחיפה – ואדי ניסנאס לובש חג

פעם בשנה בחודש דצמבר, העיר חיפה לובשת חג לכבוד חגיגות החג של החגים. זהו פסטיבל ותיק אשר מתקיים באזור ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית בחיפה ומטרתו לטפח ולקדם את ערכי הכבוד ההדדי והסבלנות דרך אמנות, תרבות וכמובן, אוכל טעים.

בין אם אתם מחפשים בילוי משפחתי לימי החורף או חופשה עירונית רומנטית, חיפה יכולה להציע לכם עולם ומלואו ממש כאן קרוב לבית. לכל הפרטים על חג החגים בחיפה, כולל טיפים והמלצות לסיורים בעיר, המשיכו לקרוא.

 

חגיגות חג של החגים בחיפה – מה זה?

אירועי חג החגים בחיפה הם חגיגות המתקיימות פעם בשנה בחודש דצמבר לכבוד המגוון התרבותי והדתי הקיים בעיר. השם של האירוע, חג של החגים, מגיע משילוב של שני חגים הנחגגים בדצמבר – חנוכה וחג המולד, אך מציין גם את החגים המוסלמים שאינם נחגגים בחורף.

אירועי החג כוללים דוכני מזון, יריד עתיקות, מופעי רחוב, שווקי אומנות והופעות מוזיקליות אשר מתקיימים באזור ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית בחיפה. בכל הנוגע לחגיגות חג שלושת החגים חיפה היא העיר היחידה בעולם אשר מקיימת את האירוע הזה, שהוא עדות מרשימה לרב תרבותיות ולסבלנות הדתית המאפיינת את העיר.

על ידי חגיגות חג של החגים חיפה מציינת ומעודדת את הערכים של חיים משותפים וכבוד הדדי לכל תושבי העיר ולכל תושבי ישראל, מכל הדתות והתרבויות. שנת 2022 תהיה השנה ה-29 בה מתקיים הפסטיבל הוותיק שמושך אליו תיירים ומבקרים מכל רחבי הארץ והעולם.

הפסטיבל הוא יוזמה של בית בגפן, מרכז יהודי -ערבי מקומי אשר הוקם על מנת ליצור הזדמנויות למפגשים בין-תרבותיים ולקדם סבלנות וכבוד הדדי באמצעות תרבות ואומנות.

 

שכונת ואדי ניסנאס החג של החגים

בכל הנוגע לאירועי החג של החגים ואדי ניסנאס מהווה את מרכז הפעילות של הפסטיבל עם שפע תערוכות, מפגשי אומן, מופעים וכמובן קישוטים יפיפיים ברחובות. זאת בנוסף לאזור המושבה הגרמנית ושדרות בן גוריון.

שכונת ואדי ניסנאס ממוקמת בעיר התחתית של חיפה ומונה כמה אלפי תושבים. השכונה שמרה על הרבה מהמאפיינים של שכונה ערבית מהימים של לפני קום המדינה ובין תושביה נמנים רוב של ערבים מוסלמים ומיעוט של ערבים נוצרים. בשכונה פועל שוק אוכל מצליח עם היצע רחב של פירות וירקות טריים מהגליל, מאכלים מקומיים ודוכני מזון פופולריים.

עבור תושבי ואדי ניסנאס חג החגים הוא הזדמנות מצוינת לחגוג את מה שקיים בשכונה בכל ימי השנה – חיים משותפים של בני דתות שונות, בכבוד והבנה הדדית. הפסטיבל מושך לשכונה מבקרים רבים אשר זוכים לטייל בין סמטאות השכונה, לקנות מוצרים טריים בשוק המקומי ולצפות באומנות רחוב מקורית.

 

אירועים בעיר חיפה חג כל החגים

במהלך ימי הפסטיבל מתקיימים בעיר מגוון אירועים חגיגיים, בעיקר באזור העיר התחתית. התערוכות וההופעות מתקיימות באתרים בעיר כמו בית הגפן, מרכז רפפורט, בית הכט, כנסיית סנט ג'ונס, מוזיאון חיפה ועוד.

למרות שהפסטיבל מתקיים בימי החורף, מזג האוויר הישראלי נוח מספיק בשביל לאפשר סיורים רגליים באזור ועם קצת מזל ימי הפסטיבל נופלים על ימים נטולי גשם. כמובן שמארגני הפסטיבל ערוכים גם למקרים בהם  יורד גשם וחלק מהאירועים מתקיימים בתוך גלריות מקומיות, בתים היסטוריים ומקומות סגורים נוספים.

בכל שנה פסטיבל החג של החגים גדל ומגיעים אליו עוד ועוד תיירים שרוצים לקחת חלק בחוויה הייחודית. עבור התיירים והתושבים באזור חיפה ואדי ניסנאס חנוכה וחג המולד הופכים לאירוע חגיגי אחד גדול ומשמח בו כל הדתות יכולות להתכנס יחד סביב ערכי אהבת אדם וכבוד הדדי.

 

אם אתם רוצים לחגוג את חנוכה ואת חג המולד באווירה מיוחדת או סתם לצאת לחופש חורפי קצר, בואו לחיפה לחוויה בלתי נשכחת של טעמים, ריחות וצבעים. תוכלו לסייר בעיר באופן עצמאי או להצטרף לאחד הסיורים הקולינריים של ארז גולקו, שף חיפאי מקומי שייקח אתכם למסע חיפוש אוצרות בין הסמטאות השוקקות של ואדי ניסנאס והסביבה.

הסיורים של ארז נוגעים בכל הנקודות הקולינריות המשמעותיות בואדי ניסנאס, תוך שימת דגש על רב – התרבותיות, השורשיות ודו הקיום המיוחד הקיים בעיר. אם אתם רוצים להנות מסיור קולינרי חוויתי בואדי ניסנאס, אנחנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו לטלפון 052-7721102 או לשלוח פנייה דרך האתר.

 

 

Shopping Cart
דילוג לתוכן