מדריך לחליטות צמחים לתה – מה הן חליטות ולמה הן טובות לנו 

הבריטים יודעים שכוס תה חמה היא הפתרון לכל הבעיות! ויתכן שיש באמירה הזאת גם קצת מין האמת. הרי חליטות תה הן הרבה יותר ממשקה חם וטעים. הן הגיעו אלינו כחלק מהיסטוריה עתיקה של חליטת צמחים כמשקה מרפא בעמים ותרבויות שונות. 

בנוסף ליתרונות הבריאותיים של חליטות התה והערך הקלורי הנמוך שלהן, הן מלאות בטעמים וארומה שמיד גורמים לנו להרגיש יותר טוב. בסוף של יום ארוך, כשהגשם מתדפק על החלון אין דבר מנחם יותר מאשר כוס תה חמה ביד. 

אז אם אתם לא בטוחים מה ההבדל בין חליטה לבין תה או רוצים לשמוע עוד על הסיבות לשתות חליטות, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא תוכלו ללמוד מהן חליטות תה, מה היתרונות שלהן ולמה כדאי לכן להוסיף אותן לשגרת היום יום כמשקה טעים, מנחם ובריא.

 

מה זה חליטה?

המילה חליטה מתייחסת לפעולה של טבילת צמחים או פירות במים חמים. אז למה לא אומרים פשוט תה? כיוון שצמח התה הוא רק מרכיב אפשרי אחד בחליטה ורוב חליטות התה מכילות צמחים שונים ומגוונים ולעיתים אינן מכילות את צמח התה בכלל. למשל, תה ירוק מורכב רק מרכיב אחד – תה ירוק. אך תה ירוק חליטה מכיל צמחים נוספים כמו תוספת ורדים, יסמין, פירות הדר, קינמון ועוד.

השימוש בעלים, שורשים, תבלינים, פירות ופרחים על מנת ליצור חליטות תה מיוחדות ליווה את ההיסטוריה האנושית מימי קדם. תערובות תה מושלמת יוצרת שילוב של טעם, ניחוח וגם סגולות מרפאות מדויקות ועדינות.

מכאן ניתן להבין שהסיפור של חליטות תה מתחיל הרבה לפני הרתחת המים בבית. הוא מתחיל בשדות ובמטעים מהם מגיעים הצמחים ממנה עשויה החליטה. בעבר הנשים היו יוצאות ללקט את הצמחים בסביבת המגורים הטבעית שלהן והיום מסורת זו ממשיכה ומשתמרת בתרבות ליקוט שעוברת מאם לבת או במסגרת התקרבות מחודשת לטבע בתרבות המערב.

 

חליטות תה מומלצות

כאמור, תערובת לתה מכילה צמחים שונים ומגוון הטעמים שלהן הוא כמעט אין סופי. את החליטות ניתן לסווג על פי הצמחים המרכיבים אותן או על פי התכונות המועילות שלהן.

למשל, חליטת תה קמומיל ידועה כמרגיעה ולכן היא משווקת לעיתים קרובות כתערובת להרגעת הנפש ולשינה טובה. חליטת תה ירוק, אשר מכילה קפאין, ידועה כחליטה בריאה במיוחד, עשירה בנוגדי חימצון וממריצה. חליטה עם תבלינים, כמו למשל קינמון, ידועה כחליטה מחממת ומחזקת לחורף.

גם פירות הם מרכיב נפוץ בחליטות תה, כאשר פירות הדר, גרגירי יער ותפוחים מככבים כפירות המועדפים בחליטות הנמכרות בכל רחבי העולם. מרכיבי החליטה עוברים יבוש שמשמר אותם ומאפשר לנו להנות מהם בחליטה חמה או קרה בכל עונה.

 

רוצים להנות מחליטות טבעיות, טעימות ומנחמות? החליטות של נטאלי הן חליטות תה מצמחים בלבד, ללא תוספת סוכר או חומרים משמרים, אשר מיוצרות ונארזות באהבה רבה. נטאלי היא נטורופתית אשר חיבתה לטבע, לליקוט ולצמחים הביאה אותה ליצור חליטות תה צמחים במגוון טעמים משובחים שיהוו מתנה מושלמת או פינוק מחמם לב ליום יום. לרכישת החליטות של נטאלי הזמינו עוד יום דרך האתר ונספק לכם את החליטות במארז יפיפה במשלוח עד הבית.

 

Shopping Cart
דילוג לתוכן