ימי גיבוש לחברות הייטק – שילוב של הנאה וקולינריה

עבודה בחברות הייטק קטנות או בארגוני הייטק גדולים, היא בדרך כלל תובענית ולחוצה, הכוללת עמידה בלוחות זמנים ושעות עבודה ממושכות. הצוותים מתמודדים באופן שוטף עם אתגרים שונים, המחייבים שיתוף פעולה, יצירתיות ובניית אמון בין העובדים. משום כך, כמעט בכל חברה ישנו צוות מיוחד, שתפקידו לדאוג לפעילויות פנאי שונות. אחת הנפוצות שבהן היא יום גיבוש לעובדים.

מה הם היתרונות של יום כיף לחברות הייטק?

כמשתמע משמו, יום כיף שכזה הוא למעשה יום חופש שכולל מגוון של פעילויות מהנות. אך מעבר לכך, יש לו יתרונות משמעותיים נוספים, כגון:

 • חיזוק שיתוף הפעולה ושיפור התקשורת
  פעילות קבוצתית אינטראקטיבית היא הליבה של כל יום גיבוש מוצלח. פעילויות כאלה מאפשרות טיפוח של שיתוף הפעולה והתקשורת בין חברי הצוות. המטרה היא שהתקשורת החיובית והפתוחה הנוצרת ביניהם במהלך היום, תימשך גם כאשר יחזרו לשגרת העבודה.
 • בנייה של תחושת אחווה
  יצירה של הוויי קבוצתי ותחושת אחווה, עשויים לחזק משמעותית את המוטיבציה, ההנאה והיעילות של העבודה היומיומית. עצם קיומה של פעילות משותפת מחוץ לקירות המשרד, מאפשרת חיבור טוב יותר בין אנשי הצוות ומקרבת ביניהם. כך סביבת העבודה הופכת לנעימה ולתומכת יותר, תוך כדי העלאת המורל של העובדים.
 • מנוחה והתאווררות
  כאמור, עבודה בחברות הייטק היא תובענית ומאתגרת, מבחינה פיזית ומנטלית כאחת. יום גיבוש שכולל פעילויות מהנות ושוברות שגרה, מאפשר לעובדים להתרענן ולנוח מהמטלות הרבות המוטלות עליהם. להפוגה הזו יש כמה יתרונות, ביניהם חידוש הכוחות והאנרגיה לקראת החזרה לעבודה; מתן אפשרות למוח לנוח מפעולות החשיבה האינטנסיביות; וכן העברת מסר לעובדים, שההנהלה דואגת לשלומם ומשקיעה בשעות הפנאי שלהם.

איך מארגנים יום גיבוש לחברות הייטק?

ארגון ימי גיבוש לחברות הייטק היא משימה הדורשת חשיבה מוקדמת. הבחירה של הפעילות המתאימה, עוברת דרך כמה שלבים עיקריים:

1. קביעת היעדים
לפני שניגשים לבחירת הפעילויות של יום הגיבוש, יש להבין מה הן המטרות העיקריות שלו. בדרך כלל יהיה מדובר בשילוב של כמה יעדים, אך לעיתים מחליטים להתמקד רק באחד מאלה שהוזכרו למעלה. הבנה של המטרות מראש, תסייע בהתמקדות בנושא ובבחירת הפעילות המתאימה.

2. הכרת המשתתפים והצרכים שלהם
עובדי הייטק אינם עשויים מקשה אחת. הם יכולים להיות מגילאים שונים, בעלי מצב משפחתי שונה ותחומי עניין מגוונים. חשוב להתאים את הנושא והפעילות של יום הגיבוש לקבוצה שעתידה לצאת אליו, לחפש את המכנה המשותף של המשתתפים ולהתחשב גם בגודל הקבוצה. הדבר יעלה את הסיכוי לכך שהיום יוכתר בהצלחה.

3. התחשבות במגבלות התקציב
כמעט כל חברת הייטק מקדישה חלק מהתקציב שלה לפעילויות פנאי וימי גיבוש. התקציב עשוי להיות כללי או להתחלק לפי העלות לעובד. כך או כך, כאשר מארגנים את הפעילות, יש כמובן להקפיד שהיא תהיה במסגרת התקציב ולברר מראש את כל הפרטים, על מנת למנוע חריגות ממנו. כך לדוגמא יש לחשוב על עלויות ההסעה, המזון, ההדרכה, כרטיסי כניסה לאתרים ועוד.

4. לוגיסטיקה והיבטים מעשיים
מעבר לבחירת הפעילויות, יש להקדיש מחשבה לארגון הלוגיסטי של יום הגיבוש. יש לקחת בחשבון את המרחק ליעד, אופן ההגעה וההתניידות ממקום למקום במהלך היום. כמו כן, חשוב לברר מה הן המגבלות התזונתיות או הגופניות של חברי הקבוצה. מומלץ להיערך מראש לתקלות אפשריות, להכין כסף מזומן ("קופה קטנה") ולהצטייד בערכת עזרה ראשונה.

סיור קולינרי – המפתח להצלחה של יום גיבוש 

כאמור, למרות שיש לחברי הקבוצה הרבה מן המשותף, הם אינם זהים זה לזה. לכן, על מנת להבטיח את הצלחתו של יום הגיבוש, מומלץ לבחור בפעילות בעלת מכנה משותף רחב, שאהובה על כולם. מכיוון שכמעט ואין אדם שלא אוהב לאכול, סיור קולינרי היא אחת הפעילויות המומלצות ליום גיבוש. לבחירה בסיור כזה יש כמה יתרונות:

 • היכרות עם עולמות קולינריים חדשים, באזורים פחות מוכרים
 • חוויה רב-חושית, הכוללת טעמים, ניחוחות, צבעים והחלפת רשמים
 • טעימות מזון לאורך הסיור, שמחליפות למעשה את ארוחת הצהריים
 • סיור בן שעתיים-שלוש שניתן לשלב עם פעילויות נוספות באזור
 • ניתן לקיים את הסיור באזורים שונים, ולהתאים אותו ללוח הזמנים הכללי של היום

נטאלי וארז גולקו – סיורים קולינריים בחיפה לחברות הייטק

בשנים האחרונות הפכה חיפה לפנינה קולינרית, שרבים עדיין לא גילו. אנחנו, נטאלי וארז גולקו, מזמינים אתכם לגלות את הטעמים והניחוחות המיוחדים של העיר, באמצעות סיור קולינרי טעים ומרתק. הסיורים שלנו מתאימים במיוחד לימי גיבוש של חברות הייטק, מכיוון שהם מגוונים, מהנים ויוצרים חוויה משותפת ובלתי נשכחת לעובדים. הסיורים מתקיימים באזורים שונים של העיר, ביניהם ואדי ניסנאס השוקק, שוק תלפיות המתחדש ושכונת בת גלים המרתקת. אתם מוזמנים לצלצל אלינו, לספר לנו על הצרכים שלכם ולתאם מועד לסיור קולינרי חיפאי וטעים במיוחד 052-7721102

Shopping Cart
דילוג לתוכן